(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

         TRŽNICA IGRAČ V OSNOVNI ŠOLI SVETI ŠTEFAN

Letos smo v  OŠ Sveti Štefan in v vrtcu Sveti Štefan začeli zbiralno akcijo igrač. Učenci so doma poiskali igrače, s katerimi se več ne igrajo, jih očistili in jih prinesli v šolo. Naredili smo tržnico in razstavili vse prinesene igrače. Otroci so jih skrbno zložili na mize v jedilnici. Zbiranje igrač je potekalo tri dni. Nabralo se je ogromno plišastih igrač, avtomobilčkov, didaktičnih iger, Barbik, super junakov, knjig, avtomobilčkov, sestavljank, slik in še veliko več. V sredo smo začeli z izmenjavo igrač. Otroci so si igrače ogledali in si jih nekaj tudi izbrali. Najmlajšim so pomagali starši, ko so jih zjutraj pripeljali v vrtec. »KER VSAK OTROK  NAJBOLJ ZASLUŽI  SI LE TO,  DA MU VSAK  DAN SONČEK SIJE  IN PRI SRCU  MU JE VENOMER TOPLOZagotovo je bilo toplo pri srcu vsem otrokom, ki so si na tržnici igrač izbrali »novo« igračo in jo odnesli domov. Še bolj pa bo toplo pri srcu tistim, ki jim bo šmarska Karitas podarila ostale igrače. Odločili smo se namreč, da bomo igrače, ki so ostale, in teh je bilo veliko, podarili v dobrodelne namene, in sicer Župnijski Karitas Šmarje pri Jelšah, ki jih bo lahko podarila otrokom iz socialno šibkih družin. Miklavž pa je tudi vedel, da bodo otroci zbirali igrače in tako pozna njihova dobra srca. V zahvalo je za vsakega poslal čokolado in si želi, da s svojo dobroto še naprej razveseljujejo otroke okrog sebe. Otroci, ki so prejeli te igrače, so jih bili nadvse veseli in se jim iz srca zahvaljujejo.

DSC_0180     DSC_0185

DSC_0190     DSC_0191

DSC_0194     DSC_0195

DSC_0196     DSC_0198

DSC_0199     DSC_0201

DSC_0204     DSC_0210

DSC_0214     DSC_0213

DSC_0212

Sledimo zgornji misli ne samo v prazničnem času, vendar skozi celo leto.

                                                                                     

Dostopnost