(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V ponedeljek, 3. 10., smo imeli šestošolci ekskurzijo na Notranjsko. Ogledali smo si Cerkniško jezero, Rakov Škocjan in grad Snežnik.

Zgodaj zjutraj smo se odpeljali iz Šmarja. V vasi Dolenje Jezero smo si ogledali film o jezeru v štirih letnih časih in maketo Cerkniškega jezera. Ko je Cerkniško jezero napolnjeno z vodo, je največje jezero v Sloveniji. Navadno je ob ojezeritvi veliko približno 25 kvadratnih kilometrov, enkrat je bilo veliko celo 40 kvadratnih kilometrov. Ogledali smo si tudi maketo estavele: požiralnika in bruhalnika. Potem smo v dolini Rakov Škocjan občudovali dve naravni znamenitosti, Mali in Veliki naravni most. Na koncu smo si ogledali grad Snežnik. Bil je zgrajen kot lovski grad. Pred njim je lep park z drevoredom. Ob pol štirih smo se odpeljali izpred gradu in v večernih urah prispeli v Šmarje pri Jelšah.

Ekskurzija je bila zelo poučna. Najbolj nama je bila všeč maketa Cerkniškega jezera.

Gašper in Miha Kos, 6. d

Dostopnost