Na natečaju je s fotografijami in risbami na temo vode sodelovalo 52 ustanov oziroma 764 otrok, učence iz cele Slovenije.
V četrtek, 10. decembra 2015 se je v prostorih Mestnega muzeja Ljubljana potekala zaključna slovesnost natečaja ‘Voda je zaklad’. Natečaj so združeni pod razstavnim projektom VODA Mestnega muzeja Ljubljana organizirali Veleposlaništvo Kraljevine Nizozemske, program Ekošola ter Muzej in galerije mesta Ljubljane. Na natečaju je s fotografijami in risbami na temo vode sodelovalo 52 ustanov oziroma 764 otrok, učencev in dijakov iz vse Slovenije. Nagrade sta nagrajenim udeležencem podelila direktor MGML, Blaž Peršin in nizozemski veleposlanik, Nj. eksc. g. Bart Twaalfhoven, ki sta poleg nacionalnega koordinatorja programa Ekošola, mag. Gregorja Cerarja, in fotografa Srdjana Živuloviča iz Agencija BOBO tudi žirirala 1044 prispelih del.
ZMAGOVALCI
PRVA STAROSTNA SKUPINA (vrtci in prva triada OŠ) – risba