(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Pomlad. Kdo nima rad pomladi? Po hladni zimi nas večina komaj pričaka sonce, ki topleje greje in prve cvetice, ki pokukajo iz tal. Ne prinaša pa samo prebujanja narave in življenja, z mesecem marcem pridejo na vrsto posebni prazniki, ki nas opomnijo, da je življenje dar. Da smo na svetu pomembni prav vsi, tako moški, kot ženske. Eden izmed takšnih praznikov je materinski dan.Ob materinskem dnevu običajno mami podarimo rože. Ali čokolado. Ali kakšno drugo stvar, ki jo ima rada. Učenci POŠ Kristan Vrh so mamicam, pa tudi očkom, dedkom, babicam, stricem in tetam v sredo, 27. 3. 2024, poklonili proslavo.Z njo so jim sporočili, da jih imajo neizmerno radi in jim z drobnimi pozornostmi, kot so pesmi, deklamacije, plesi, dramske igre in igranje na inštrumente izkazali hvaležnost in ljubezen. Ni pomembno, kakšno je darilo. Pomembno je, da je darilo poklonjeno iz srca.

 

Tone Pavček je o mami napisal:
Vsaka mama je prava mama,
dana za srečo in na veselje.
Prava.
In ena sama.
Za celo življenje.
Dostopnost