(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Učenci otroškega pevskega zbora POŠ Šentvid, ki smo si z letošnjim letom nadeli ime Polet smo ponosni, da smo v nedeljo, 4. 2. 2024, popoldne lahko prisostvovali na dobrodelnem koncertu Karitasa Šentvid pri Grobelnem. Namen je bil, da se v kraju povežemo, podpremo domače izvajalce in goste ter darujemo za dober namen, ljudi v stiski, ki ne zmorejo plačati položnic, kupiti hrane …

Zapeli smo Himna svobodi, da bi lahko vsi ljudje in otroci sveta svobodno in brez skrbi za jutrišnji dan, kupili osnovne življenjske potrebščine ter pesem Radovedna Katra, da bi vsi otroci imeli odprte možnosti za pridobivanje različnih znanj ter razvijanje spretnosti, kar pa je pogosto odvisno tudi od finančnih zmožnosti staršev. Pesem Himna svobodi je z igranjem na ustno harmoniko popestrila tretješolka Julija, drugo pesem pa so nekatere učenke spremljale s ksilofonom, metalofonom ali ritmični inštrumenti.

Vsi smo nosili broške v obliki metulja kot simbol veselja do petja zaradi katerega “nam srca in glasovi kar poletijo kakor navdušen metuljček.” Naredila nam jih je mamica prvošolca, ga. Tamara Kotnik.

Veseli smo, da smo lahko nedeljsko popoldne preživeli v prepevanju in poslušanju različnih vrst glasbe, še posebej, ker smo zbrali denar za ljudi v finančnih stiskah.

Dostopnost