(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V torek, 16. 1. 2024, smo učenci otroškega pevskega zbora POŠ Šentvid, z imenom Polet, prepevali in igrali stanovalcem doma starejših občanov Šmarje pri Jelšah. S pesmimi smo jim želeli pričarati nasmehe na obrazih in obuditi star običaj medgeneracijskega druženja s petjem. Nastopili smo z devetimi pesmimi, med katerimi je bilo nekaj tudi božičnih. Trenutna generacija starostnikov še dobro ve, da božični čas traja dlje in ne samo do prvih dni v januarju, kakor meni večina mladih v današnjem času.  Petje učencev je učiteljica Petra spremljala z igranjem na novo pridobljen prenosni električni klavir, nekateri učenci pa so ga izpopolnili z igranjem na ksilofon, metalofon, cabaso, strgalo, ribo, palčke, jajčka, triangel ali blok les. Obisk z nastopom nas je navdal s hvaležnostjo za zdravo, mlado telo; toplino, da smo nekomu polepšali dan in ponosom, da smo zapeli, kakor smo dlje časa vadili. Po prepevanju so nas pogostili z okusnimi prigrizki in sokom, za kar smo ravno tako bili zelo hvaležni.

       

 

Dostopnost