(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 14. decembra, smo imeli tretjo delavnico otroškega palamenta. Iz društva za Boljši svet nas je obiskal gospod Goran in se tri ure družil s predstavniki vsakega razreda.

Učenci prve triade so poslušali pravljico o punci Rosi ter se pogovarjali o sprejemanju drugačnih od sebe. Učenci druge triade so se ob zgodbi Svetovna dirka želv pogovarjali o tem, kako na nas vplivajo lepe oziroma grde besede. Poudarili so, da moramo lepe besede zapisati v srce, grde pa v možgane. Pomembno je, da vedno razmislimo, zakaj nam je nekdo nekaj rekel in ali lahko sami tudi kaj spremenimo. Učenci tretje triade so preko igre vlog ugotavljali, kako pomembno je, da verjamemo sami vase, da smo zvesti sami sebi in svojemu stilu. Pogovarjali so se o predsodkih in kako zaradi njih največkrat napačno reagiramo. Porodilo se je vprašanje kateri rek je bolj resničen “Dobrota je sirota.” ali “Dobro se z dobrim vrača.” Kaj pa vi mislite? Posnetke si lahko ogledate v spletni učilnici za otroški parlament.

Dostopnost