(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V soboto so učenci pod vodstvom učiteljice in mojstrice ročnodelske umetnosti ga. Stanke Vulevič spoznavali vezenje. Vezenje je del tradicije in kulture našega naroda in se je prenašalo iz roda v rod. Vezenine so bile včasih dokaz ročnih spretnosti, vztrajnosti, natančnosti in ustvarjalnosti.

Učenci so se najprej navdušili ob izdelkih ga. Stanke in kar hitro ugotovili, da bodo pri delu morali biti predvsem natančni in vztrajni. Izdelovali so pedagoški prtiček, na katerem so se učili osnov vezenja (osnovni in stebelni vbod).

 

 

Ker so bili navdušeni nad vezenjem in željni novega znanja smo se dogovorili, da se bomo srečevali enkrat mesečno v zimskih mesecih in  se poskusili čim več naučiti od učiteljice Stanke. Delavnica je bila izvedena na pobudo učiteljice Silvice Mesiček Schmid.

Utrinki prijetnega druženja so zabeleženi na fotografijah:

Dostopnost