SUBVENCIONIRANJE

SUBVENCIONIRANJE ŠOLSKE PREHRANE

Upravičenci do subvencije za malico ali kosilo so tisti učenci, ki se redno izobražujejo, so prijavljeni na malico ali kosilo in po zakonu, ki ureja uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, izpolnjujejo naslednje kriterije:

• do polne subvencije za malico oziroma do brezplačne malice so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 553,63 evrov.
  • do polne subvencije za kosilo oziroma do brezplačnega kosila so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 376,05 evrov.

Subvencijo za malico lahko ne glede na zgoraj navedene pogoje dobijo tudi učenci, ki so nameščeni v rejniško družino in učenci, prosilci za azil. Učencem, ki so nameščeni v rejniško družino pripada tudi subvencija za kosilo.

Vloge za uveljavljanje subvencije malice in kosila na centru za socialno delo ni več treba oddajati, saj bodo vzgojno-izobraževalni zavodi upoštevali uvrstitev v dohodkovni razred na osnovni podatkov o povprečnem mesečnem dohodku na osebo, ugotovljenem v veljavni odločbi o otroškem dodatku. Vloga za subvencijo malice in subvencijo kosila se na centru za socialno delo odda samo v primeru, če družina učenca ne razpolaga z veljavno odločbo o otroškem dodatku.

Več informacij v zvezi z uveljavljanjem pravice do subvencije malice oziroma kosila učencev lahko najdete na spletnih straneh Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.

Želeli bi opozoriti na učence, ki bi kljub upravičenosti lahko ostali brez subvencije za kosilo. Kot šola imamo vpogled do podatkov o subvenciji samo za tiste učence, ki so prijavljeni na kosilo. V kolikor učenec ni prijavljen na kosilo in je do njega na podlagi odločbe o otroškem dodatku upravičen, iz naše strani to ni razvidno. Zato bodite pozorni in spremljajte uvrstitev v dohodkovni razred v odločbi o otroškem dodatku, da subvencija ne bo ostala neizkoriščena. Če ugotovite, da ustrezate pogojem za subvencijo, lahko otroka prijavite na kosilo kadarkoli med šolskim letom.

Vodja šolske prehrane:

Marija Kuraj