BRALNA ZNAČKA ZA STARŠE

Če zna otrok brati, zna misliti, in če zna misliti, je svoboden. (Siobhan Dowd)

Spoštovani starši,

družinsko branje pomembno vpliva na bralno pismenost otrok, zato vas tudi letos vabimo, da se vključite v bralno značko za starše in tako z lastnim zgledom spodbudite k branju tudi vašega otroka.

Do konca aprila preberite štiri knjige. Lahko so leposlovne, strokovne, tudi knjige, ki jih bere vaš otrok. Na spletni strani naše knjižnice je objavljen seznam knjig, ki so jih starši brali doslej, morda vam bo v pomoč pri izbiri. Po e-pošti knjiznica@os-smarje.si pošljite podatke o naslovu in avtorju prebrane knjige, če utegnete, še kakšno misel iz nje. Te podatke lahko napišete tudi na list, ki ga vaš otrok prinese v šolsko knjižnico. Ob koncu leta boste prejeli bralno priznanje, organizirali pa bomo tudi srečanje z izbranim gostom.

Če se odločite za sodelovanje, izpolnite spodnjo prijavnico, ki jo otrok vrne razredničarki oz. razredniku.

Knjižničarki: Monika Javornik in Monja Šalamon                                                           Ravnatelj: Mitja Šket

VABILO S PRIJAVNICO

PREDLOGI STARŠEV ZA BRANJE IN NJIHOVA MNENJA O PREBRANEM