(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Obisk vasice Olimje je bilo za drugošolce Šentvida in centralne šole zagotovo eno lepših doživetij. V četrtek, 6. junija 2024, smo se v toplem sončnem jutru z avtobusom odpeljali v Olimje, kjer nas je pred minoritskim samostanom pričakal župan občine Podčetrtek Peter Misja. Pod krošnjami dreves smo zaužili malico, nato pa z zanimanjem prisluhnili patrovemu pripovedovanju o zgodovini prelepega dvorca. Sprehodili smo se skozi staro lekarno in dišeč botanični vrt zdravilnih zelišč. Sledil je ogled Čokoladnice Olimje in sladkanje s čokoladnimi lizikami. Nato smo se povzpeli na Jelenov greben, a tokrat smo jelene, košute in muflone opazovali le z daljave. V spomin na naravoslovni dan so si otroci v trgovinici lahko kupili spominek, na vroč dan pa so se posladkali tudi s sladoledom. Ujete utrinke nepozabnega dne delimo z vami ob naslednjih fotografijah.

Dostopnost