(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Letos smo učenci POŠ Šentvid dobili prav posebno pismo. Ne, to ni bilo Miklavževo ali Božičkovo pismo, niti ne pismo od Dedka Mraza, temveč od pisateljice Ive Bezinović-Haydon. 

V pismu je z nami delila misel, kaj naredi, ko je žalostna: piše. Spomnila nas je, da v življenju niso samo praznični dnevi radostni, marveč tudi dnevi, ko smo razočarani, nas skrbi, nas je strah ali smo žalostni. Tudi v teh veselih decembrskih dneh vsi ne bodo veseli. Nekateri med njimi so morda koga izgubili. Tako je pisateljica ob izgubi prijateljičinega otroka napisala knjigo Kje se skriva Lucijan? V njej skuša najti odgovor na vprašanje, kako razmišljati o življenju po smrti. S stranmi, v katerih ni besedila, nam pisateljica pusti prosto pot razmišljanja, kaj se zgodi s tistimi, ki smo jih izgubili ter kje so.

     

Učenci so svojo predstavo o preminuli osebi ilustrirali tako.

 

Zapisala: Petra Mauko

Dostopnost