V mesecu požarne varnosti smo na POŠ Sveti Štefan skupaj s PGD Sveti Štefan izvedli evakuacijsko vajo. V četrtek, 26. 10. 2023, ob 9.00 je naša kuharica pozvonila in s tem sporočila, da se je v kuhinji zanetil požar. Učenci, učiteljice ter vrtčevski skupini z vzgojiteljicami smo nemudoma in po pravilih zapustili šolo ter odšli na zbirno mesto. Kmalu smo zaslišali sirene in na pomoč so nam prihiteli gasilci. Z dvema zunanjima napadoma so pogasili našo šolo. Poškodovancev ni bilo, saj smo se vsi pravočasno odpravili na varno. Gasilci so nam po koncu evakuacijske vaje uprizorili tudi gašenje manjšega požara z gasilnim aparatom. Nato smo si ogledali še gasilsko opremo, vozila in se preizkusili v ciljanju tarče z vodo. V telovadnici nam je reševalka iz reševalne enote Šmarje pri Jelšah gospa Renata Tomplak prikazala osnovne postopke oživljanja ter postopek zaustavitve zadušitve s hrano. Učenci so se lahko preizkusili v oživljanju na lutki. Prav tako smo si ogledali oživljanje s pomočjo avtomatskega zunanjega defibrilatorja, ki ga imamo pritrjenega na steni telovadnice.

Dan je bil zanimiv, poučen in izkustven. Hvala gasilcem PGD Sveti Štefan in gospe Renati za odlično izpeljano predstavitev.