V tednu otroka so na POŠ Šentvid potekale različne aktivnosti.

Prvošolci smo razmišljali, kdaj se imamo skupaj dobro doma, v šoli, s prijatelji. O tem pogosto razmišljamo. Takšen je bil uvod v pravljico v tednu otroka. Ga. Monika nam je prebrala pravljico Miška išče prijatelja. Najde jih, vendar se do njih obnaša neprijazno, zato so le ti užaljeni. Konec je seveda srečen, miška spozna svojo zmoto, se opraviči in poboljša. Srečna zaspi, ampak v sanjah stopi levu na rep. Ta se razjezi in jo hoče pojesti. Vsa trepeta in prosi leva naj jo pusti, mogoče bo pa ona lahko kdaj njemu pomagala. Lev si misli, le kako, pusti pa jo. Otroci pa smo nadaljevali miškine sanje. Prikazali smo, kako je miška pomagala levu. Izvirnih idej in smeha ob njih ni manjkalo. Skupaj smo se imeli dobro. Ob njihovi koreografiji smo na koncu še zaplesali. Ga. Jožica nam je prinesla jesen v učilnico, mi pa smo se odpravili v gozd, kjer smo pozorno opazovali in  poslušali. Ob učenju ni manjkalo niti igre. Pri angleščini smo prvošolci izdelali tudi kazalke. Drugošolci smo obiskali OLIMJE, odšli v gozd po kostanj…, tretješolci smo skupaj brali…, četrtošolci smo ugotavljali, da nam je lepše s prijatelji, s sošolci. Radi se igramo skupinske igre na igrišču in v naravi, radi hodimo skupaj na poučne sprehode v naravo, v razredu radi delamo v parih ali v skupini. Četrtošolci in petošolci smo v tednu otroku skupaj s športnimi učitelji v okviru izbirnega predmeta šport, obiskali tudi PARK DOŽIVETIJ KRIŽEVCI. Učenci EKO krožka, smo  pri eko delavnicah izdelovali bralna znamenja.

Delček naših aktivnosti si lahko ogledate v galeriji.