Človeška dejanja in vedenja so otrokov najmočnejši vzgled, pravijo mnogi in to še kako drži. V tednu mobilnosti smo na POŠ Zibika pripravili pester nabor dejavnosti za učence v sklopu pouka ter v času izvajanja OPB. Učenci so se tako v času sprostitvene dejavnosti pomerili v raznovrstnih igrah na travniku, v gozdu ter na igrišču. V petek, 23.9. pa smo ob 16.00 organizirali kolesarsko delavnico za otroke in njihove starše, skupaj v sodelovanju s člani SPV in PP Šmarje pri Jelšah. Najprej smo se zbrali pred POŠ Zibika, nato pa ob upoštevanju cestnih predpisov odkolesarili čez Zibiko proti Pristavi in nato do končnega cilja v Podčetrtek, kjer smo se družili ob prijetnih sončnih žarkih in okusnem sladoledu. Po druženju smo odšli nazaj proti Zibiki. Dan je minil v čudovitem vzdušju in zavedanju, da smo naredili nekaj prijetnega zase, hkrati pa do dobra obeležili tudi dan slovenskega športa. In prav je, da smo ga začinili ravno s s kolesarjenjem, saj so slovenski kolesarji za vse nas zadnjih pet let močan vzor in ponos.

Učiteljica Vanja Užmah