(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V torek popoldne smo se v šoli zbrali z namenom, da se učenci poigrajo s svojimi ali sošolčevimi igračami, ki so jih prinesli od doma. Starši so si ogledali  dober mladinski film. Za primeren film je poskrbela ga. Bernarda Zalokar, ki v šoli Šmarje skrbi za filmsko dejavnost. Kljub sončnemu popoldnevu si je kar nekaj staršev vzelo čas, da bi nekaj uric preživeli skupaj.

Kako lepo je opazovati otroke pri igri, kadar se spontana igrajo in se  sami dogovorijo za pravila.

Ker smo se že pri pouku pogovarjali o pravicah otrok in kako so te pravice lahko v različnih državah različne, jim ni bilo težko risati ali slikati na to temo. Čudovito nas je nagovorila tudi pesem Toneta Pavčka, ki na pesniški način pove o naših pravicah, ki so hkrati tudi pravice drugih. Brez spoštovanja in hvaležnosti ne moremo pričakovati, zahtevati ne pravic zase ne za druge.

Druženje smo zaključili s pesmico o prijateljstvu. Minilo je lepo popoldne, v katerega je vsak prispeval svoj delček.

Mozaik je sestavljen iz mnogih kamenčkov in če samo eden manjka, slika ni popolna.

Dostopnost