(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

»Za otrokov razvoj so v največji meri odgovorni starši, zato je prav, da odrašča v krogu svoje družine, v vzdušju razumevanja in ljubezni.«

 

Tema letošnjega Tedna otroka so pravice otrok.

V podaljšanem bivanju smo počeli veliko dejavnosti. Pogovarjali smo se, katere so pravice otrok, kje so zapisane, prebrali pesmico Toneta Pavčka Naše pravice, se pogovarjali o njih in na to temo ustvarjali. Izpostavili smo pravico do staršev, ljubezni, do izobraževanja in do igre in prostega časa.

Veliko smo se igrali. Na igrišču smo si naredili poligon, ogledali smo si risanko Iskanje pozabljive Dory, ki je izgubila svoje starše in se pogovorili še o tem, da si nismo vsi enaki in izpostavili, da imajo vsi otroci pravico do staršev in da imajo otroci s posebnimi potrebami tudi posebne pravice.

Ob zvokih kitare smo prepevali pesmice po želji otrok.

Nekaj foto utrinkov tega meseca …

Dostopnost