(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Na verjetno zadnji topel jesenski dan smo obiskali Muzej na prostem Rogatec, ki nas je popeljal v stare čase, v življenje naših praprababic in prapradedkov. Spekli smo si žulike in jih nato z veseljem pojedli, spoznali smo čebelarstvo, izdelali svečke iz čebeljega voska, ki opojno dišijo. Z nunalcami, ki smo jih izdelali na glasbeni delavnici nas je verjetno bilo slišati daleč naokrog, pokukali smo v trgovino z mešanim blagom izpred 100 let in se čudili, da je kljub majhnosti nudila skorajda vse. Ogledali smo si še “štepih” in delovanje le – tega. V stari hiši smo prisluhnili pripovedovanju o življenju nekoč ter si ogledali kozolec in hlev. Seveda ni šlo brez spominkov, ki smo jih nakupili v trgovini s spominki. Preživeli smo krasen dan in se polni vtisov vrnili v Kristan Vrh.

Dostopnost