(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Na šoli Šmarje pri Jelšah poskušamo usmerjati mlade k opazovanju narave in k spraševanju, kaj se dogaja v naši okolici. Rok Krivokapić in Eneja Gobec sta iskala odgovore, kako je v Občini Šmarje pri Jelšah poskrbljeno na področju trajnostne mobilnosti in ugotovitve želela sporočiti drugim. Njun članek je bil objavljen v častniku Delo in kot eden boljših tudi nagrajen z obiskom medijske hiše Delo.

Sprejel nas je urednik Novica Mihajlović, ki je predstavil delo novinarjev in nas popeljal skozi njihove prostore. Spoznali smo urednika fotografije Mateja Družnika, ki nam je dal osnovne napotke, kako opremiti članek s kvalitetnimi fotografijami. V prostorih dokumentacije medijske hiše Dela smo si lahko ogledali gradivo zadnjih 60 let. Novinar okoljevarstvenih tem zadnjih 28 let, Borut Tavčar, je mlade novinarje nagovarjal k pisanju resnice o okoljskih problemih in pomenu le tega.

Fotografije z obiska medijske hiše Delo:

 

Dostopnost