(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V podaljšanem bivanju po kosilu pogosto preberemo pravljico. Všeč mi je, kadar pravljico prebere učiteljica Mojca, ker bere zelo doživeto, tako si dogajanje živo predstavljamo.Večkrat pravljico preberem jaz ali moj sošolec Jaka. Oba to zelo rada počneva. Pravljico potem tudi likovno poustvarjamo. Tako smo spoznali že veliko pravljic.

Pravljice radi poslušamo ker:

– bogatim besedni zaklad – Jaka,

– ker je branje znanje – Andraž,

– ker spoznavam nove  junake – Lorena,

– ker se ob branju prijetno počutim – Anaja,

– ker se vživim v pravljične junake – Eva.

Glorija Golež, 2.r., Šentvid

Pravljično dogajanje sta nam skozi leto popestrili tudi knjižničarka Tanja Jurjec (pri urah pouka) in ga. Gusta Grobin (ob tednu otroka in v prednovoletnem času).

Svojo pravljico »Auč, ta presneti kamen«, pa nam je predstavila tudi etnologinja in kulturna antropologinja Janja Sivec. Njena pravljica govori o nastanku Alp. Zgodba je zelo zanimiva. Otroci so svoje doživljanje likovno upodobili in naredili razstavo.

Učenci so se v podaljšanem bivanju tudi sami preizkusili v pisanju pravljic, ki so jih tudi ilustrirali in predstavili sošolcem.

Mojca Lupšina

Dostopnost