(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V Tednu vseživljenjskega učenja smo na šolo ponovno povabili Kitajko s Tajvana Jen Levy. Z njo smo se srečali že januarja, v Tednu pisanja z roko, tokrat pa je svojo predstavitev še nadgradila in spregovorila o načinu življenju na Kitajskem, o zgodovini, kulinariki, šolskem sistemu, praznovanjih … Naučila nas je tudi nekaj besed v kitajščini. Začeli smo z osebnimi zaimki, ki smo jim dodali še kakšno besedo in že tvorili cele povedi. Z zanimanjem smo ponavljali za Jen:  »Wo, ni, ta (Jaz, ti, on).» Kitajski jezik razlikuje štiri različne tone. Kot učenci smo se dobro izkazali, saj je Jen našo izgovorjavo navdušeno pohvalila. S seboj je prinesla tudi zanimive predmete, s katerimi je popestrila svojo predstavitev, med drugim tudi kitajske jedilne palčke, ki nam jih je približala s preprostim nasvetom, kako jih držati, da ob njih ne ostanemo lačni.

Foto: Marija Šilec

 

 

 

Dostopnost