(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Tudi to šolsko leto je naša šola sodelovala na tekmovanju pod naslovom Slovenščina ima dolg jezik – Književnost na filmu 7. Tekmovalna ekipa, ki so jo sestavljali štirje učenci – učenki 6. a Sara Borovšek in Tia Horvat ter učenca 7. a Mia Strašek in Blaž Perc, so na podlagi pesmi Svetlane Makarovič Romanca o žabah posneli kratki film z naslovom Neuslišana ljubezen. Na šolskem tekmovanju so osvojili bronasto priznanje, tako nadaljevali tekmovanje na regijskem nivoju. Osvojili so srebrno priznanje in se uvrstili na državno tekmovanje. Sicer v svoji kategoriji niso bili zmagovalci, so pa zmagali v tem, da so s svojo zagnanostjo in delovno pripravljenostjo pod mentorstvom Bernarde Zalokar in strokovnimi nasveti Naceta Višnarja ustvarili zanimiv kratki film vreden ogleda. Oglejte si ga na spodnji povezavi in presodite sami.

Dostopnost