(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Čeprav nas je danes zjutraj pozdravil dež, smo se osmošolci polni pričakovanj odpravili proti Gorenjski, kjer je bila naša naloga, da v Kranju še pobližje spoznamo življenje in delo našega največjega pesnika. Po prihodu smo proseče pogledovali v oblake in naše prošnje so bile skoraj v celoti uresničene, saj je bilo dežja le za vzorec. Tako smo se lahko podali na pot novih spoznanj o Francetu Prešernu in času, v katerem je živel, skozi 4 delavnice: ogledali smo si hišo, v kateri je imel svojo advokaturo in v njej tudi umrl, V Prešernovem gaju smo se poklonili ob njegovem zadnjem počivališču, v gradu Khiselstain se sprehodili skozi muzejske zbirke, ki so nas popeljale skozi srednji vek do Prešernovega časa, poskusili pa smo napisati kitico Zdravljice na način, kot je to počel Prešeren, kar z gosjimi peresi. Mislimo, da nam je šlo dobro, oglejte si fotografije in presodite sami.

Dostopnost