(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Nadarjeni šahisti so pretekli vikend kar dva dni zapored uspešno zastopali šolo na šahovskih tekmovanjih. V petek , 8. marca, so v Mariboru sodelovali že na 4. turnirju Štajerske kadetske lige. Točke posameznega turnirja se seštevajo, tako da bo končni zmagovalec znan junija, trenutni razpored pa kaže, da so naši učenci zelo uspešni: Tilen Drama med U12 zaseda 2. mesto, Vid Koritnik pa 4.

V soboto, 9. marca, so šahirali še na področnem ekipnem prvenstvu na OŠ Hudinja v Celju. Starejši učenci (Nik Deželak, Jakob Rihter, Tristan Ancelj in Luka Kitak) so postali področni podprvaki, mlajši v zasedbi Tilen Drama, Vid Koritnik, Jakob Gobec in Vid Ratej pa so med vsemi ekipami dosegli največ točk in osvojili naslov področnih prvakov v kategoriji do 12 let. Na 4. mestu je pristala ekipa v sestavi Ulla Muzel, Lukas Ancelj, Nejc Šale, Jošt Ratej in Anže Drama.

Mlajši učenci se bodo 13. in 14. aprila udeležili državnega ekipnega prvenstva.

Dostopnost