(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

 

V petek popoldne, 8. 3. 2019, je v Mariboru potekala še ena delavnica animacije, in to pod vodstvom priznanega slovenskega animatorja, ki aktivno deluje na področjih animacije, vizualnih komunikacij in dela z otroki, na teoretskem področju pa raziskuje razumevanje filmskega jezika in vzgojno-izobraževalne vplive animiranih filmov na otroke, Timona Lederja. Najprej nas je seznanil z nekaj tehničnimi elementi in principi animacije, nato pa smo dobili nalogo, in sicer smo morali animirati črko abecede. Uporabljali smo računalniški program Cool Capture in spletno kamero, pripraviti pa smo si morali tudi prostor, kjer smo izvajali animacijo. Po začetni možganski nevihti idej smo naredili zgodboris naše animacije, izbrali material in tehniko – kolaž – in pričeli z delom, ki je po treh urah intenzivnega ustvarjanja za rezultat imelo zanimivo nekajsekundno animacijo.

 

 

 

 

Dostopnost