(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

6. decembra 2018 je potekalo šolsko tekmovanje v znanju astronomije za Dominkova priznanja. Bronasta priznanja so osvojili sedmošolci Filip Kunej, Tina Tiara Opalič, Andreas E. Avbelj, osmošolci Nik Deželak, Gašper Kos, Miha Kos, Luka Cvetič, Manca Korenjak Šoster, Miha Kampuš, Jakob Zidar, Nuša Kolar, Tilen Kubale, devetošolci Jakob Rihter, Jakob Zagajšek, Maja Petauer in Rok Krivokapić.

Na državno tekmovanje, ki je bilo 12. januarja 2019 v Murski Soboti, se je uvrstilo sedem učencev naše šole.  Filip Kunej, Tina Tiara Opalič, Andreas E. Avbelj, Nik Deželak in  Gašper Kos so na državnem tekmovanju osvojili srebrna priznanja, Jakob Rihter in Jakob Zagajšek pa sta z delitvijo 6. mesta osvojila zlati priznanji. Povabljena sta bila na 26. Sanktpeterburško astronomsko olimpijado. Izbirni krog tekmovanja je za njima. Bila sta uspešna in se uvrstila v zaključni krog, ki bo 2. februarja.

Povezava do rezultatov izbirnega dela SAO: http://school.astro.spbu.ru/?q=node/573

Vsem tekmovalcem čestitamo.

 

 

 

 

 

 

Dostopnost