(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 20. 12., smo s proslavo ob dnevu samostojnosti in enotnosti ter božično-novoletnih praznikih pričakali že druge počitnice v tem šolskem letu. Nastopajoči so s pevskimi, plesnimi in dramskimi točkami pričarali pravo praznično vzdušje, misli o domovini in odlomek iz Cankarjevega govora pa so nas spomnili, za kako pomembne vrednote so se borili naši predniki. Učenci so v vlogah begunca, vojaka, brezdomca, izseljenke, Matije Gubca, Ane Frank, žrtve vojne in holokavsta idr. prikazali aktualno dogajanje v današnjem svetu, ko mnogi ostajajo na drugi strani železne ograje, zapuščeni, osamljeni, nerazumljeni, ponižani … Dobrota je na koncu podrla nepotrebne prepreke in zgradila most prijateljstva do sočloveka. S sporočilom, da je treba le malo razumevanja in dobrote, da zrušimo pregrade in odpremo srca drug drugemu, smo zakorakali v praznične dni.

Prireditev sta z nagovorom in prazničnim voščilom zaključila ravnatelj Mitja Šket in naš novi župan Matija Čakš.

Foto: Ema Sternad in Klara Murko

Dostopnost