(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Pri nadarjenih petošolcih smo združili ljubezen do angleščine in kuhanja. V prvem delu naših srečanj, smo na spletu iskali recepte v angleškem jeziku za palačinke. Tako smo spekli slastne barvne ameriške palačinke s kosmiči in medom  ter palačinke s sladoledom ter vročim sadjem. Na koncu smo si svečano pogrnili mizo in poskusili prav vse palačinke.

V drugem delu našega sračanja pa smo se podali na lov za pico. Ponovno smo raziskovali kako pečejo pice po svetu. Sami pa smo po klasičnem recptu spekli mesno, zelenjavno in sadno pico. Naredili smo si božične pogrinjke ter ponovno slavnostno pogrnili mizo. Vsak je poskusil vse tri vrste pic in na koncu smo s polnimi trebuhi obsedeli ter si priznali, da smo postali pravi Master šefi.

Naše srečanje bomo zaokrožili s knjižico receptov, ki jo bomo delili tudi z vami.

Dostopnost