(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 29. 11. 2018, smo se trije učitelji udeležili uvodne delavnice na temo animiranega filma v okviru projekta FOŠ. Najprej smo se seznanili z osnovnimi principi in različnimi tehnikami stop animacije. Po uvodnem teoretičnem delu so sledile delavnice, kjer smo se praktično preizkusili v štirih tehnikah animacije, in sicer plastelin, kolaž, pesek in pikselacija. Uporabljali smo različno opremo – fotoaparat, spletno kamero, tablice … – in se seznanili z dvema programoma za zajemanje slike, ki se najpogosteje uporabljata pri ustvarjanju animiranega filma. Spoznavanje sveta animiranega filma se v marcu 2019 nadaljuje z novo delavnico, kjer pa bo naša naloga narediti kratek animirani film, nato pa čimprej, ko bodo zagotovljeni tehnični pogoji, na šoli izvesti delavnico animacije za učence naše šole.

 

Dostopnost