(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Po tradicionalnem zajtrku z g. županom in g. ravnateljem  nas  je obiskal  čebelar Gregor. O čebelah smo izvedeli mnogo zanimivosti.

ALI VEŠ:

  • da gredo čebele  navadno druga poleg  druge in se med hojo med seboj otipavajo po telesu  in s tipalnicami,
  • da se čebele medsebojno čistijo, tako da jih čebele obiralke čistijo pri počitku v panju,
  • da se čebela s posebnimi plesi med seboj  obveščajo o smeri in oddaljenosti paše v naravi.

Pokazal  je nekaj  čebeljih  izdelkov, ki  pomagajo skrbeti za našo higieno na naraven način, imajo zdravilne učinkovine in nam pomagajo ohraniti zdravje. Naše delo smo nadaljevali v oblikovanju medenega medaljona in ob koncu pouka so se iz kuhinje širile prijetne dišave po medenjakih. Med peko medenjakov smo skupaj s Čuki in Ribičem Pepetom zaplesali Čebelji ples. S svojim medenjakom so se učenci  posladkali doma. Ko so učenci odhajali h kosilu, se je slišalo: Takšen dan je res nekaj posebnega – lepega.

Dostopnost