(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Danes, 16.11.2018, je tako kot vsako leto potekal dan slovenske hrane. Na podružnici Sveti Štefan smo izvedli tradicionalni slovenski zajtrk, na katerega smo poleg ravnatelja povabili tudi župana Šmarja pri Jelšah, gospoda Stanka Šketa. Vabilu se je seveda prijazno odzval. Skupaj smo se posladkali s slovenskim medom, jabolki ter spili skodelico mleka. Učenci smo skupaj z učiteljicami poskrbeli še za eno sladico, saj smo pripravili pravi domači jabolčni zavitek. Šolo smo okrasili z izdelanim čebelnjakom, panjskimi končnicami, čebelicami ter jabolki. Da pa smo imeli pravo slovensko vzdušje, so učenci ob zvokih harmonike, zapeli še znano Slakovo pesem Čebelar. Ob tej priložnosti smo gospodu županu podarili sliko ter se mu zahvalili za celotno prenovo naše podružnice, s čimer nam je omogočil, da nam je v šoli še lepše in prijetnejše.

 

Številnih stvari ni mogoče

poplačati z denarjem,

ampak z nasmehom,

z majhno pozornostjo,

s preprostim »HVALA«.

            (L. J. Suenens)

Dostopnost