(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Ogled največjega lokalnega muzeja na prostem je zagotovo eno najlepših doživetij prvošolcev. Tako je bilo tudi v petek, 5. oktobra, za učence in učenke 1. b razreda. Dan, ko so torbice pustili doma in se z avtobusom odpeljali v Rogatec.

Spoznali so, kje in kako so živeli nekoč ter se preizkusili v treh delavnicah. V muzejski črni kuhinji so zgnetli svoj košček testa za kruh – ‘žuliko’ in jo pečeno odnesli domov za pokušino svojim domačim. V čebelarski delavnici so izvedeli marsikaj novega o članih čebelje družine ter si izdelali svečko iz voska. Zagotovo pa je bila izdelava nunalce (piščali iz primorske trstike) v glasbeni delavnici nekaj posebnega, saj vanjo lahko prepevamo vsak dan.

Vtise naravoslovnega dne bomo obujali v nadaljnjih urah spoznavanja okolja pri tematiki Bilo je nekoč. Do takrat pa bomo podoživljali nepozaben dan ob slednjih fotografijah.

Dostopnost