Na prvo delovno soboto, 29. septembra, smo prvošolčki imeli športni dan. V sprva malce hladnem dopoldnevu smo se odpravili na vsem dobro poznano pot do cerkvice svetega Roka.

Vse od šole smo se v spremstvu učiteljic vzpenjali proti našemu cilju, med potjo pa je bilo veliko časa, da smo se sošolci med seboj bolje spoznali.

Prav hitro nam je postalo toplo … in preden smo nadaljevali pot med kapelicami, smo si privoščili počitek za osvežitev s pijačo iz nahrbtnikov.

Z veseljem smo se ozirali proti šoli in vzklikali: “Glejte, kako majhna je sedaj šola!” Pred nami je bilo le še nekaj stopnic, nato pa čas namenjen malici in igri.

Nasmejan pozdrav izpred cerkvice svetega Roka.

Dokazali smo, da imamo veliko energije. Kljub temu, da smo bili prijetno utrujeni, pot za nas ni bila pretežka. Se že veselimo naslednjega športnega dne.