(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V torek, 2.10.2018,  smo imeli učenci 1. c in PŠ Šentvid naravoslovni dan. Odpeljali smo se v Muzej na prostem v Rogatec. V delavnicah si je vsak učenec izdelal svojo svečko, piščalko in »žuliko«.  Čebelar nam je predstavil čebelje izdelke in življenje čebel. Najbolj smo se razveselili priprave in peke »žulik«. V zadnji delavnici smo si izdelali piščalke iz trstike in z njimi zaigrali nekaj pesmic. Slišali smo tudi, kako so si otroci pred davnimi časi krajšali čas in videli nekaj igrač, s katerimi so se igrali. Seveda pa ne smemo pozabiti obiska »lodna«, ki so ga vsi učenci  nestrpno pričakovali.

Po končanih delavnicah smo si ogledali še poslopja, orodja in pripomočke, ki so jih uporabljali nekoč. Imeli smo se lepo!

Dostopnost