(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Vsako leto 17. septembra pričnemo s tekmovanjem za bralno značko. V tem šolskem letu je Društvo prijateljev bralne značke vse prvošolce obdarilo s knjigo Kotiček na koncu sveta. Le-to so dobili tudi naši prvošolci. Vsi šolarji na šoli pa so prejeli kartonček za zbiranje štampiljk.

Letos smo uvod v tekmovanje povezali s projektom Beremo skupaj. V tednu od 17. do 21. septembra so starejši šolarji mlajšim prebirali pravljice iz knjige Kotiček na koncu sveta. Vsak bralec se je podpisal na “voščenko” ter dodal naslov prebrane pravljice. Ob zaključku našega branega tedna nas je obiskala knjižničarka ter nam na zanimiv način predstavila pravljico O kokoški, ki ji je šlo vse narobe. Učenci so ob prebiranju zelo uživali.

Dostopnost