Na Osnovni šoli Šmarje pri Jelšah je zelo živahno in ustvarjalno. Od ponedeljka, 2. 7. 2018, do petka, 6. 7. 2018, poteka angleški kamp. Obiskuje ga skupaj štiriinpetdeset učencev, tako iz centralne kot tudi iz podružničnih šol. V Šmarje je prispelo šest učiteljev iz Velike Britanije, ki so nastanjeni pri družinah naših učencev. V kampu se izvajajo različne aktivnosti, ki potekajo izključno v angleškem jeziku. Tako učenci sodelujejo pri športnih igrah, igrah vlog, likovni umetnosti in urah angleškega jezika. Učenci, člani gostujočih družin in zaposleni na naši šoli smo navdušeni nad organizacijo in samim potekom angleškega kampa.