(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Prostovoljstvo. Definicija prostovoljstva pravi: »Prostovoljstvo je odziv civilne družbe na raznovrstne potrebe ljudi, ki prispeva k razvijanju vrednot solidarnosti. Je oblika dela, za katerega oseba ne dobi plačila.« Kaj pa prostovoljstvo pomeni nam mladim? Za nas je to nova izkušnja v življenju, druženje z ljudmi, morda za nekatere pridobitev novega prijateljstva … V prostovoljstvu se kažejo človekovi čuti za pomoč drugim, njihova strpnost, poslušnost. Tako smo tudi nekateri devetošolci skozi šolsko leto opravljali prostovoljstvo v domu starejših občanov. Enkrat tedensko smo zahajali vsak k svojemu varovancu. Z njimi smo se pogovarjali o starih časih, vsakdanjem življenju. Igrali smo se kakšne družabne igre, jim brali iz kakšne revije ali pa knjige, jih pospremili na krajši sprehod … Seveda pa so bile tudi delavnice. Pred veliko nočjo smo na velikonočni delavnici z varovanci barvali pirhe, druga delavnica pa je bila pred kratkim na našem ”zaključnem srečanju”. Skupaj z upokojenci smo si naredili sadne kupe, da smo se za konec posladkali. Hja, hitro je minilo leto naokoli. Imeli smo se lepo, doživeli novo izkušnjo ter se zabavali.

Eva Koritnik, 9. b

no images were found

Dostopnost