(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Petek, 25.5. – lep sončen dan, kot nalašč ustvarjen za kratek izlet, ki smo si ga privoščili z učenci 1. in 2. razreda POŠ Mestinje in učenci 1. razreda POŠ Kristan Vrh. Izvedli smo naravoslovni dan v Muzeju na prostem v Rogatcu, do koder smo se popeljali z avtobusom. Izlet smo pričeli z malico (prazen žakelj pač ne stoji pokonci, kajne?), nato pa smo se podali v čudoviti svet naše preteklosti. Prijazna vodička nas je popeljala skozi sam muzej in nam predstavila življenje ljudi nekoč. Sledile so delavnice. Spoznali smo čebelarja, ki nas je podučil o koristnosti in pomembnosti čebel za življenje na Zemlji in si izdelali svečko iz čebeljega voska. Prijazna gospodinja nam je povedala nekaj stvari o peki kruha in “žulik” v starih časih in ker smo bili pridni, smo si lahko vsak eno naredili. Da pa so si včasih znali življenje popestriti tudi z glasbo pa je priča glasbena delavnica, na kateri so si učenci izdelali “nunalce”, preprosto ljudsko glasbilo, ki so si ga včasih izdelovali iz naravnih materialov in se predali njihovim zvokom. Nanje smo zaigrali nekaj ljudskih pesmi. Po delavnicah smo si vzeli čas še za obisk tamkajšnje trgovine s spominki, nato pa se zadovoljni in polni zanimivih vtisov vrnili nazaj na šoli.

no images were found

Dostopnost