(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Ob zaključku branja za Bralno značko je učence OŠ Šmarje pri Jelšah obiskal stand up komik, pisatelj in prevajalec Boštjan Gorenc – Pižama. Napovedal je najdolgočasnejši nastop ob zaključku Bralne značke doslej,  učenci pa so seveda takoj vedeli, da temu ne bo tako. Z duhovitostjo, igralskimi vložki in neverjetno karizmo jih je na zabaven način popeljal v svet literature, ki so jo tokrat spoznali v povsem drugi luči. Bi znali naslove literarnih del predstaviti s sodobnimi spletnimi komunikacijskimi simboli, t. i. emotikoni? No, Pižama je pri tem zelo izviren, učenci pa so se ob ugibanju, kateri naslov je prikazan, zelo zabavali. In kako bi z njimi »zapisali« Zdravljico? Tudi to smo videli. Njegovo mojstrstvo se kaže v številnih prevodih fantazijske in otroške literature iz angleščine. Predstavil je nekaj prevajalskih zagat, s katerimi se srečuje pri svojem delu. Prevaja mladinsko literaturo in vanjo spretno vpleta humorne vložke, s katerimi se zna približati mladim bralcem. Njegova sta Kapitan Gatnik, Gospod Gnilc idr. Napisal je knjigo duhovite in nalezljive jezikovne telovadbe sLOLvenski klasiki 1, ki so jo takoj po izidu morali ponatisniti, in strip Moj lajf, prirejen po Cankarjevi zbirki črtic Moje življenje, prevaja tudi resnejšo mladinsko literaturo, piše pravljice in ustvarja stripe za najmlajše.
Mlajše učence je navdušil s pripovedovanjem rezijanske pravljice o rusici in grdini v sodobni preobleki. Smeha res ni manjkalo, Pižama pa je učencem posredoval pomembno sporočilo, da je branje zelo pomembno. »Pižama je bila super!« so bili navdušeni najmlajši.

V tem šolskem letu je za bralno priznanje bralo 679 učencev centralne šole in podružnic, med njimi 33 zlatih bralcev.

no images were found

 

 

Dostopnost