(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V petek, 18. 5. 2018, smo se učenci, ki obiskujemo izbirna predmeta nemščina in turistična vzgoja, odpravili na Dunaj. V zgodnjih jutranjih urah smo se zbrali pred šolo in se podali na dolgo pot. Ko smo prispeli na naš cilj, smo si najprej ogledali dvorec Schönbrunn, letno rezidenco Habsburžanov. Bili smo navdušeni nad lepoto, urejenostjo in velikostjo vrtov, parkov ter samega dvorca. Kasneje je sledil še ogled najstarejšega živalskega vrta v Evropi, kjer smo srečali živali s celega sveta, na panoramski vožnji po mestu pa smo si ogledali znamenitosti, kot so: opera, muzeji, parlament, dunajska borza, Karlova cerkev … Zatem smo imeli nekaj prostega časa in kratek ogled pomembnih dunajskih trgov. Na koncu je sledil še ogled naravoslovnega muzeja. V Šmarje smo se vrnili v večernih urah, malo utrujeni, veseli in polni novih znanj.

Ema Čokl, 9. d

no images were found

Dostopnost