(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Atletika je kraljica športov. No, vsaj tako pravijo. Tega se zavedamo tudi na OŠ Šmarje pri Jelšah, zato smo se v petek, 11. 5. 2018, udeležili medobčinskega tekmovanja v atletiki za VAP (veliki atletski pokal) in MAP (mali atletski pokal), ki se že nekaj let  odvija v Šentjurju.

Poleg OŠ Šmarje pri Jelšah so sodelovale tudi I. OŠ Rogaška Slatina, II. OŠ Rogaška Slatina, OŠ Bistrica ob Sotli, OŠ Kozje, OŠ Podčetrtek, OŠ Rogatec in OŠ Lesično.

Za stopničke smo se lahko potegovali v kar 9. disciplinah, to so: met žvižgača (vortex), suvanje krogle, skok v daljino, skok v višino, tek na 60 m, tek na 300 m, tek na 600 m, tek na 1000 m ter štafeta 4 X 100 m. Tekmovanja se je udeležilo kar 56 učencev naše šole, skupno pa  smo prejeli 32 medalj. Od tega smo osvojili 10 zlatih, 10 srebrnih in 10 bronastih v individualnih disciplinah ter zlato medaljo v ženski štafeti in srebrno v moški štafeti.

Sledi nadaljnje področno tekmovanje v Celju, ki bo potekalo 23. 5. 2018. Učenci, ki so se nanj uvrstili, bodo znani, ko bodo izvedena vsa medobčinska tekmovanja osnovnih šol.

Eneja Vehovec Pondelak, 9. a

no images were found

 

Dostopnost