(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 26. aprila, smo na proslavi ob dnevu upora proti okupatorju in prvem maju osvetlili  nekatera zgodovinska dejstva o obeh praznikih in izpostavili simbole slovenstva in simbole delavskega praznika. V čase, ko so ljudje z nageljni v gumbnicah praznovali praznik dela, so nas s prvomajsko  budnico popeljali šmarski godbeniki pod vodstvom Boruta Lorgerja.

Povezovalca programa Eva Leskovar in Drejc Voh sta pletla rdečo nit o vrednotah, ki so jim naši predniki pogumno sledili, v toku časa pa ostajajo nespremenjene in so pomembne tudi danes, izbrane Cankarjeve misli o domovini in pogumu slovenskega naroda pa so povedanemu pridale poseben pečat. Učenci so stkali preplet recitacijskih, pevskih in plesnih nastopov.

Foto: Maruša Golob, 9. a, in Domen Trontelj, 9. b

no images were found

Dostopnost