(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Učenci izbirnega predmeta turistična vzgoja so se odpravili na eno izmed zadnjih terenskih del. Ne daleč iz centra Šmarja pri Jelšah jih je na Brecljevem sprejela ga. Simona Šilec. Učencem je izrekla toplo dobrodošlico in jim prijazno razkazala brunarico tako od znotraj kot od zunaj.

Ko nam je ga. Simona opisala ter razložila, kako poteka njihova gostoljubnost na Brecljevem, smo naredili premik še do njihove domače hiše v Šmarju pri Jelšah. V preurejeni mansardi z ločenim vhodom se nahajajo tri sobe s kopalnicami. Gostom pa je na voljo tudi urejena piknik terasa s krušno pečjo in podzemna vinska klet. Zraven pa se nahaja tudi manjši urejen “spa-prostor”. Učenci so bili nad ogledom navdušeni, še posebej nad domačim sokom in rolado, s katero nas je pogostila ga. Simona.

Dostopnost