(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Za nami je zelo uspešen šahovski vikend. V soboto so najmlajši učenci v kategoriji do 9 let igrali na državnem posamičnem in ekipnem prvenstvu v Murski Soboti. Lukas Ancelj, Nejc Šale, Anže Drama in Tine Izda so skupno osvojili 8. mesto v državi.

V nedeljo, 15. aprila, pa je državno ekipno prvenstvo v Kozje privabilo najboljše šahiste iz vse Slovenije, katerim so naši učenci dobro konkurirali. Prva ekipa v sestavi Tilen Drama, Rok Košič, Vid Koritnik, Luka Kitak in Jakob Gobec se je vseskozi z odličnimi vmesnimi rezultati borila za najvišja mesta. Odlično šahovsko znanje, premišljene odločitve in ekipni duh so botrovali uspehu. Po samo enem porazu, dveh remijih in štirih zmagah so se točke seštele in učenci so s ponosom dvignili srebrni pokal – postali so državni podprvaki v kategoriji do 12 let.

Ulla Muzel, Vid Ratej, Lukas Ancelj in Anže Drama so prav tako uspešno zastopali šolo. Dosegli so končno 18. mesto.

Vsem šahistom čestitamo za uspeh!

Dostopnost