(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Bil sem na Goričkem

V soboto, 7. 4. 2018, smo odšli na Goričko v Vulkanijo in grad Grad.

Zjutraj ob 7.00 smo morali biti v šoli. Pripravili smo se na odhod na avtobus. V avtobusu smo se pripasali in se odpeljali. Vozili smo se približno dve uri. Najprej smo šli v Vulkanijo. Pred vhodom smo imeli malico. Po malici nam je vodička povedala, kako nastanejo vulkani in kakšen je znak, da bo vulkan izbruhnil. Predstavila nam je tudi krta Olija, ki je ime dobil po kamnini olivin. Po vsem tem smo si nadeli čelade in odšli dalje. Ogledali smo si veliko filmov. Na koncu smo bili na vlakcu, ki nas je odpeljal proti izhodu. V trgovini smo si kupili spominke. Nato smo se z avtobusom odpeljali na grad Grad. Tam nas je čakala vodička, ki nam je povedala, kje so kakšne sobe in kako se je grad gradil. Med ogledom smo imeli tri različne igre. Po ogledu smo še enkrat malicali. Ko smo pojedli, smo se z avtobusom odpeljali domov.

Ta dan mi je bil zelo všeč.

Žan Verbovšek, 4. razred

 

 

Izlet v Vulkanijo

Bila je lepa sončna sobota. S šolo smo se namesto pouka odpravili na izlet v Doživljajski park Vulkanija. Zjutraj smo se z avtobusom odpeljali iz Zibike. Ko smo prišli v kraj Grad, smo najprej pojedli malico. Potem smo odšli v jamo. Tam smo videli dragulje. Pogledali smo si tudi 3D in 4D kino. Ko smo prišli iz jame, smo odšli v muzej. V muzeju smo videli različne kamne. Ogledali smo si video, kako kroži voda in risbe iz stari časov. Nato smo si lahko kupili spominke. Sledil je ogled gradu. Ogledali smo si različne sobe in se igrali razne igre. Po ogledu smo imeli malico. Nato smo se odpravili nazaj proti Zibiki.

 

Andraž Vrbek, 3. razred

 

no images were found

 

Dostopnost