(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Na OŠ Šmarje pri Jelšah smo se odzvali povabilu Občine Šmarje pri Jelšah, da v tednu pred osrednjo spomladansko čistilno akcijo tudi mi organiziramo čistilno akcijo v okolici šole. Tako so se učenci posameznih razredov po vnaprej pripravljenem razporedu v četrtek, 22. 3., in petek, 23. 3., zvrstili pri pobiranju odpadkov, ki se jih je na šolskih površinah med dolgo zimo nabralo kar precej. Ustrezno so poskrbeli tudi za varnost in pri pobiranju smeti uporabili plastične rokavice. Vreče so se hitro začele polniti z najrazličnejšimi odpadki, ki so jih neodgovorni in brezbrižni posamezniki odvrgli v naravo. Učenci so ob tem spoznavali, da sta skrb za čisto in urejeno okolje naša skupna odgovornost. Kot Ekošola tudi v drugih mesecih leta skrbimo za čisto šolsko okolico in tako po svojih najboljših močeh pripomoremo k čistejšemu okolju.

Zavedamo se, da smo tudi sami del narave in da je Zemlja naš dom.

no images were found

 

Dostopnost