(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Nik Deželak, 7. d, Tilen Šket, 9. a, Tristan Ancelj, 8. a, in Vid Koritnik, 4. a, so 18. marca uspešno zastopali OŠ Šmarje pri Jelšah na ekipnem državnem šahovskem prvenstvu v Kranju. Po neizprosni borbi za najvišja mesta skozi vseh devet kol so na koncu dosegli odlično 6. mesto v državi. Kljub temu da Vid sicer nastopa v kategoriji do 12 let, je uspešno zastopal ekipo v starejši kategoriji. Priigral je 7,5 točk in bil drugi najboljši igralec na četrti deski.

Učenci so si nastop na državnem prvenstvu zagotovili po odlični uvrstitvi na področnem prvenstvu februarja v Šentjurju, ko so med učenci do 15 let postali področni prvaki. Uspešni šahisti nadaljujejo zmagovite pohode na črno-belih poljih in so tako za konkurenco vedno trši oreh. Za dosežen uspeh jim iskreno čestitamo!

 

Dostopnost