(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 15.2.2018, je na Golteh potekalo OŠ področno prvenstvo celjske in zasavske regije v veleslalomu za mlajše, starejše in kategorizirane tekmovalce. Ekipo OŠ Šmarje pri Jelšah je  pod vodstvom mentorjev Borisa Emeršiča in Marjete Mraz zastopalo 16 učenk in učencev. Ob prihodu nas je pričakala prava zimska idila, sončno vreme in odlično pripravljene proge. Torej idealni pogoji za dosego odličnih rezultatov.

Najprej so se po progi spustile deklice mlajše kategorije (l. 2005/2006). Sestri Leskovar sta se odlično odrezali, saj je Eva zasedla 2. mesto, Lea pa, kljub temu da je bila med vsemi tekmovalkami najmlajša (l. 2007),  4. mesto.  V tej kategoriji je nastopala tudi Tina Tiara Opalič, ki je bila med 51 tekmovalkami 21. Šmarske barve v kategoriji mlajših dečkov so uspešno zastopali  Žan Seidl (30.),  Andreas Evgen Avbelj (33.), Filip Kunej (36.) ter Gal Boršič (45.).Skupaj je ekipa mlajših deklic in mlajših dečkov zasluženo prejela pokal za 3. mesto.

V kategoriji starejših deklic (l. 2003/2004) med 42 prijavljenimi tokrat nismo imeli prejemnic medalj, so se pa vse naše učenke uvrstile v prvo polovico vseh nastopajočih. Maša Kramer na 12., Nataša Dolenc na 14. in Tinka Grat na 22. mesto. Največ je bilo prijavljenih starejših dečkov, kar 67. Naši so se v močni konkurenci uvrstili takole: Jure Bizjak 16., Bine Uršič 17., Tomaž Povalej 25., Andraž Grat 29. in Domen Trontelj 30. mesto.

Zadnje so bile na vrsti kategorizirane tekmovalke in tekmovalci, l. 2004 in mlajši. Tudi tu smo imeli svojega predstavnika. Nik Sovinc je prismučal še eno, tokrat bronasto medaljo za OŠ Šmarje pri Jelšah.

Vsem nastopajočim iskrene čestitke!

Dostopnost