(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Sredino jutro je bilo na centralni šoli posvečeno proslavi ob slovenskem kulturnem prazniku. Skozi nastope in recitacije smo nastopajoči navijali rdečo nit, ki je bila tokrat posvečena stoti obletnici Cankarjeve smrti. Pričeli smo s himno, recitirano v slovenščini, angleščini in vseh jezikih naših sosednjih držav. Nadaljevali smo s sprehodom skozi Cankarjevo »Moje življenje«, izvedeli mnoge zanimivosti in modrosti njegovega časa, da pa je bilo vse še toliko bolj pristno, se je v vlogo samega Cankarja prelevil devetošolec Tilen Šket, ki nam je med krajšimi posnetki približal podobo pisateljevega otroštva in dojemanja sveta. Proslavo so popestrili pevski nastopi šolskega mladinskega pevskega zbora, instrumentalne izvedbe nadobudnih glasbenikov in predstave plesnih skupin. (Ana Zorin, 9. a)

Izbrane besede z močnim sporočilom o nezavidljivem položaju kulture v današnjem svetu so nam dale misliti, a pogled na vse nastopajoče govorce, pevce, instrumentaliste in plesalce nas je navdal z optimizmom. Obogateni z lepim kulturnim doživetjem se podajamo v praznovanje slovenskega dneva kulture.

Foto: Vid Šket, 8. a

no images were found

Dostopnost