(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Bober je mednarodno tekmovanje iz računalniškega razmišljanja, namenjeno osnovnošolcem od tretjega razreda naprej in srednješolcem. Na tekmovanju spoznajo področje na zabaven in poučen način. Tekmovalna vprašanja se navezujejo na algoritmično razmišljanje, logično sklepanje in razvoj spretnosti za reševanje problemov. Udeleženci spoznajo, da je razmišljanje in ustvarjalno reševanje problemov zanimivo in zabavno.

Letos je na šolski ravni tekmovalo v Sloveniji sedem otrok manj kot 30.000, s čimer se Slovenija uvršča po deležu otrok, ki se udeležijo tekmovanja, v sam svetovni vrh.

Na državno tekmovanje, ki je potekalo 13. 1. 2018 na Fakulteti za računalništvo in informatiko, Univerze v Ljubljani, se je uvrstilo 1 % vseh tekmovalcev.

Iz naše šole sta se uvrstila Ajda Pantner (8. r.) in Tilen Šket (9. r.). Tilen Šket je dosegel srebrno priznanje!

Čestitamo!

 

Dostopnost